pustomytnyk: (Default)
треба повторювати собі як мантру — світ живе своїм життям, світ не чекає на тебе...

коли був малий, а весь світ міг вміститися в речах однісінької кімнаті, усе, що було мені нечуване, не від світу цього, віддавало солодкою надією відкрити щось незбагненно самодостатнє, порівняно з чим всі турботи здавалися б пустими, а всі важливості втратили б владу наді мною. Потім я виріс і побачив, що ці світи порівняно з реальністю були наївними, і опинився в пастці, адже всі шляхи втечі виявилися нікудишніми.

не забуваймо про це відчуття, що можна вийти на новий рівень сприйняття. „Крок за кроком“ розширюємо уявлення і межі один одного.

---
бувають такі доречні збіги (мовби доля/бог/рептилоїди подають знак), що хочеться блювати, бо й так все просреш.
pustomytnyk: (Default)
У маршрутці стояла маленька дівчинка (не вмію визначати вік дітей) і так захоплено читала якусь книжечку, що я замилувався. Діти з розумними очима - єдині, з якими комфортно.
pustomytnyk: (Default)
Висотка (High-Rise, 2015) — з тих фільмів, де важлива тільки сама стильна картинка, і сюжету по суті нема, а події відбуваються тільки тому, що треба якось міняти картинку. Загалом задоволений.

Зоряні війни: Пробудження Сили (Star Wars: The Force Awakens, 2015) — ахаха, ну й гидота. Єдине, що запам’яталось, це потішні щупальцеві монстри на кораблі Хана Соло.

Fire and Ice (1983) — ледь знайшов цей мультик, пам’ятав з дитинства якісь окремі кадри. Звичайне таке фентезі, чудова анімація, як на таку старизну. Цікавіше за ті ваші зоряні війни.

2 сезон Better Call Saul — сюжет трохи казковий, але я страшенно задоволений. Він мене розслабляє.

Боги Єгипту (Gods of Egypt, 2016) — видовищний пацанський фільм, я задоволений. Головний герой нагадує дебіла, але фільм не про це.
pustomytnyk: (Default)
як це круто, коли денна частина доби довга. Коли йдеш з роботи, ще виднося, і нема відчуття, що ти весь день просидів на роботі.

---
суууууууум!!
„Ще у Фумантії були зачатки концепту україномовного стонердуму, але після усієї цієї ганьби треба було робити щось кардинально нове. Таке, від чого неможливо було б відірватися під час прослуховування, особливо, якщо ти нагнаний.“

---
пройшов Dark Souls 3. З ліцензійкою і онлайн-боями було б ще цікавіше, але все-одно кльово. Вийшов новий Дум, може побавлюся.

замовкло полум'я Найпершої Печі́ -
остання скра ретронасильства.
з календаря повирізав усі гостини
і з чого витиму нове гніздо - не знаю.

---
Купив собі ровер і тепер лякатиму голубів у львівських парках.
pustomytnyk: (Default)
побачив це у Чигиринської, це справді дуже епічно і смішно http://www.epicrapbattlesofhistory.com/
pustomytnyk: (Default)
https://haveibeenpwned.com/
Курва. Може там і якийсь старий пароль, але *пішов міняти пароль до пошти*.
pustomytnyk: (Default)
не розумію, яка принципова різниця між підприємцем і найманим працівником (в сенсі, що не бачу чіткої різниці між різними типами робочих домовленостей).

----
якийсь вуйко з газо́вні перевіряв газові прилади в під'їзді. Пів години перевіряв чи нема витоків газу і підкручував якісь штучки в трубах до пєці́в. Мав дуже старий поламаний чемоданчик з інструментами. Потім він натякнув, що все він робив від душі, я спершу запропонував йому святкових пляцків, але йому були цікавіші гроші, 50 грн йому було мало, і він запрохав 100, я не сперечався, бо він був непоганий дядько, а я дуже боюся засмучувати людей. Тоді він спитався, чи нема часом яких 100 грам випити, я чесно відповів що є, хоч я вже суттєво спізнювався на роботу, тож вийшло, що я випив до полудня.
pustomytnyk: (Default)
Проблема — щось я навіть не знаю в українській мові достатньо поширених ласкавих евфемізмів для піхви/вульви. Хоч бери й пиши „пиздонька“. (Навіяно французьким la chatte, „кицька“).

Онов.: «Про більшість із цих 220 евфемістичних назв жіночого „тіла“ чоловік, коханець, милий говорить із захопленням, називаючи цю принаду найніжнішими словами. Це вишенька, вив’юрочка, гніздечко, дзеренце, динька, заплатонька, калинонька, квітка, квіточка, кицька, косичка, краса, кунична, куночка, медок солоденький, мицька, мнікушка, насолода, нивка, печеричка, пиріжок, пір'ячко, принадонька, потіха, пташечка, розкішниця, розкоха, цноточка, чічка, шкатулочка, ягничка, ярочка та багато інших, які емоційно наснажені, несуть позитивний аксіологічний заряд.»
(Евфемістичні найменування жіночого лона, зафіксовані в коломийках / Микола Лесюк // Вісник Прикарпатського університету. Філологія. – Івано-Франківськ, 2010. – Вип. ХХV–ХХVI. – С. 52–58.)

З них мені тільки розкішниця, пиріжок, принадонька і цноточка здаються достатньо зрозумілими.
pustomytnyk: (Default)
не пам'ятаю, може вже кидав: О действительно БОЛЬШИХ числах („...ни представить, ни осознать невозможно. Даже не заикаясь о следующих порядках гипероператоров. Это область чистой незамутненной абстрактной математики и, чёрт возьми, it's fucking awesome!“)

Міхал мене просвітив, що піднятий вверх вказівний палець правої руки це в мусульман символ шага́ди, ісламського символу віри, „Немає бога крім Аллаха, і Мухамед посланець його“. Ше він казав, що йому не подобається всяка пост-модерна поїбень типу Пєлєвіна, де формі дають чи не більше значення, ніж змісту, але я з ним не згідний, бо форма це теж частина змісту. Текст і мета-текст в кінцевому рахунку обидва просто тексти.

жаль, я прихворів і не поїхав на концерт в Ужгород.
Сидів вдома і бавився Dark Souls 3. Сучасний графон і цікавий бій, шо ще треба задротові. Там був бос з гарним іменем Юдекс Гундир, це з латинської iūdex, суддя.
на світанку відспівали
юдекса Гундира
не відстояв бідолаха
честь свого мундира.
pustomytnyk: (Default)
„Если вам где-нибудь подвернутся красно-синие 3D-очки, такие, обычные, бумажные, то не спешите их выкидывать, потому что это лучший прибор для визуализации работы сознания и мозга в домашних условиях. Я не шучу, гугл сколар даёт 18 тысяч статей по запросу "binocular rivalry" (бинокулярная конкуренция), а красно-синие очки – самый дешёвый и простой способ эту бинокулярную конкуренцию реализовать на практике. Я лично купил для лекций сто штук, будете в Нью-Йорке – заходите, одолжу. Суть в том, что если запустить в глаза два разных несовместимых изображения (что достигается красно-синими очками и сине-красной картинкой), то мозг можно замкнуть в петле вычислений, которые обычно занимают миллисекунды и о которых большинство из вас даже не подозревает.“ (https://vk.com/kolyakukushkin?w=wall5695154_23150)
pustomytnyk: (Default)
зустрічав вже двох людей, які програмно генерували мелодії. Знаю, що є SuperCollider, і синтакса її, як для рубіста, доволі знайома. Треба буде колись побавитися.

зустрічав вже двох людей, які оцінили мову Лема. Один — пан Олег яко перекладач, другий — Іздрик.
pustomytnyk: (Default)
Роман Хміль (колишній виконавчий директор GlobalLogic і, теж вже колишній, „директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього господарства та автотранспорту Міністерства інфраструктури України“):

„Хороших новин у мене нема.

Реформи нинішній політичній еліті були потрібні лише як ширма, а основна задача — осідлати грошові потоки і охороняти свої статки. Пояснювати, чому я так думаю, чи не варто витрачати час? Чому так вийшло, то є інше питання. Мабуть тому, що після Майдану всі занадто швидко заспокоїлися і сіли на диван спостерігати, що ж буде далі.

Для того, щоб це змінювати на майбутнє, потрібно мати про-реформаторські політичні партії, які візьмуть більшість в парламенті та сформують відповідний уряд. Інакше не буде. Можу довго пояснювати чому, але зміни в країні можливі лише через реальні реформи, а їх забезпечує законодавча та виконавча гілки влади. І поки ця влада не належить реформаторам, реформ і не буде. Ми чомусь були занадто наївні і цього не хотіли розуміти, сподіваючись, що олігархічні партії БПП та НФ забезпечать реформи самих себе. Це як «бджоли проти меду», вони так не літають ))

Наразі та частина реформаторів, які пішли «на фронт» і намагались робити зміни власними руками, з одного боку повидихались, з іншого їх активно витискають на узбіччя, бо вони заважають олігархам збагачуватись та готуватись до наступних виборів. Ну а та частина реформаторів, які «надихали» та «підтримували» активістів, сидячи на своєму дивані, розчарувалася.

Проте, і ті і інші шукають вихід з цієї ситуації — є величезний запит суспільства на реформи та революційні зміни. Саме тому «Рух за очищення» Саакашвіллі має такі рейтинги, навіть не будучи політичною силою.
Думаю, що найближчим часом ми побачимо створення нової партії, яка об’єднає всіх реформаторів, активну частину середнього класу та малих підприємців. Тому що всі вони вже розуміють, що наш олігархат або законсервує ситуацію в країні ще на надцять років, з абсолютно непрогнозованим майбутнім, або до влади прийде все-таки реформаторська сила і забезпечить розвиток країни у європейському напрямку.

Скільки цей політичний процес займе часу? 3-6 міс на формування партії, рік на те, щоб «розкрутитись» та набрати рейтинги. Далі на вибори, та у разі перемоги, формування уряду та 1-2 роки на швидкі радикальні зміни. Тобто, ми говоримо про 3-5 років, аж поки побачимо результати. І це в кращому випадку.

А тепер до питання де ж дороги. Чи вже все зрозуміло?

Я коротко.

На дороги в теперішніх цінах потрібно 50 млрд.грн. на рік. Це якби вони у нас були в ідеальному стані. І лише на утримання існуючих, без будівництва нових. Розрахунок простий. Капітальний термін служби 10 років, 170 000 км, тобто кожен рік треба ремонтувати по 17 000 км. Раз на 5 років треба робити поточний середній ремонт (заміна 3-5 см верхнього шару асфальту). Це ще 17 000 км на рік середнього ремонту. Множимо на собівартість ремонту і виходимо приблизно на 50 млрд.

Оскільки 10 років дороги не ремонтували, то зараз потрібен 1 трлн.грн. на ремонт. А потім вже по 50 млрд. на рік на їх утримання.

Гроші ці є звідки взяти, але ми ж знаємо куди вони діваються — розказував багато разів.

В минулому році з зібраних 40 млрд. акцизів дали лише 4 млрд.грн. з бюджету і ще 4-5 з інших джерел (кредити тощо). В цьому році буде 6,5 млрд.грн. з бюджету і до 18 млрд. з інших джерел (але ці додаткові кошти трохи «віртуальні»).

Законопроект «Про дорожній фонд» провалили — 178 голосів «за». Це означає, що держава продовжить збирати з автомобілістів акцизи з пального, а лататиме ними діри в інших місцях. А дороги будуть і далі руйнуватись і ситуація буде все гірша і гірша.

Покращуватись ситуація почне лише тоді, коли ми побачимо на дороги не менше ніж 100 млрд.грн. на рік. Звідки? Вже збирається 40 млрд. на рік. Подвоюємо акциз (вартість літра бензину зросте на 3-4 грн в поточних цінах), вводимо плату за проїзд вантажівок >12 тонн, що дає ще 15-20 млрд.грн. на рік і вуаля — маємо 100 млрд.

Тому, чекаємо на появу адекватних політичних сил, які це здатні забезпечити. А тим часом вступаємо в громадські організації та про-реформаторські політичні партії, ходимо на мітинги під Верховну Раду, вимагаючи прийняття законопроектів, вимагаємо від наших депутатів на округах адекватного голосування. Далі обираємо адекватних активістів, висуваємо їх в політику, активно підтримуємо.

Все в цій країні нам доведеться робити власними руками. Бо «делегувати» нікому.“
pustomytnyk: (Default)
заздрю розробникам Приват24. Гонять собі тупо на головній сторінці. То якісь упороті відео, то якісь тести по Erlang.

---- вікіпедійні цікавинки
Дніпровські лоцмани: „Вони мали досконало знати водні шляхи — Старий, Козацький або Запорізький і Новий «канавні» ходи Дніпра. За спогадами лоцманів, найбільше іспитова комісія задавали питання про назви «каміння і як, куди який камінь у руку». Якщо іспитник помилявся бодай на один камінь, його відправляли ще на один рік навчання. Іноді учні, які провалювали іспит по п'ять разів, завершували навчання у 28-30 років.“

Іді Амін: „26 березня 1974 року Іді Амін оголосив по радіо Уганди про те, що він офіційно розлучився зі своїми першими трьома дружинами, причому деякі з них були по-звірячому вбиті. Тіло однієї з цих дружин — Кей Адроа, — з якою Амін офіційно розлучився чотири місяці пізніше, було знайдено в багажнику автомобіля розчленованим. Офіційно було оголошено, що вона померла від невдалої спроби аборту. Друга, мусульманська дружина Аміна — Малія-му Путесі — була арештована й ув'язнена начебто за незаконну торгівлю тканиною з Кенією. Після арешту та виплати штрафу її відпустили з в'язниці, підлаштувавши потім автомобільну катастрофу. Але вона вижила і зуміла потім втекти з країни. В серпні 1975 року Амін узяв собі п'яту дружину — Сару. Одного разу вона якось попросила охоронця відчинити холодильник в «ботанічному саду» на віллі президента. В холодильнику виявилися відрізані голови двох людей — колишнього коханого самої Сари та однієї з коханок президента.“

Сором'язливість дерев

----
На что смотрит свёрточная нейросеть, когда видит непристойное фото: Выдающийся результат вышеописанных экспериментов состоит в том, что нейросеть смогла понять, что красные губы и пупки — это индикаторы "NSFW" (Not Safe for Work). Скорее всего, это означает, что мы не включили достаточное количество изображений красных губ и пупков в наш обучающий набор данных "SFW". I know it when I see it

----

Мобільна еволюція. Як 5G знищить кабельні підключення
: „Впрочем, главной задачей внедрения 5G станет не наращивание скорости передачи данных. Такая сеть будет нужна для совместимой работы сразу нескольких типов устройств: корпоративных систем, персональных устройств и разнообразной техники, подходящей под описание "интернет вещей" - IoT.

Для пользователей преимущество 5G заключается в том, что гаджет будет тратить меньше энергии для передачи данных, чем в сетях 4G и 3G. Количество устройств, одновременно подключенных к базовой станции, увеличится в тысячу раз по сравнению с 4G. Задержки в передаче пакетов данных - пинг - будут в пять-десять раз ниже, а пропускная способность сети вырастет в десять-сто раз.“

----
„It is estimated that approximately 1/3 of the star systems in the Milky Way are binary or multiple, with the remaining 2/3 consisting of single stars.“
pustomytnyk: (Default)
їздив у Тернопіль побачити приятельок. Мені є чого повчитися в них. На вигляд у них наче все добре, і це дає мені полегшення. Цукерки з алкоголем — пастка для простаків.
Вигадав собі фразу і всім повторюю: Тернопіль місто для людей, а не машин. Але нехай ще попрацюють над гідропарком, він може бути значно привабливішим. В озері водичка так медитативна.
Я планував трохи собі там посидіти і [хоч раз в їбаному житті ти можеш це зробить як слід?] подумати. Але я радо віддався, щоб мене забігали, і все вийшло наче з тим самим результатом, але иншим шляхом; ніби ти борешся з залежністю, і тут знаходиш запас спайсу на все життя.

я казав Олег — стара КГБістська звичка, вивідувати якомога більше про людей, які тобі цікаві. Зробив дурницю і знайшов деякі старі записи людей, яких я любив. Вибиваєте землю з-під ніг.

людські душі, як довершені коштовності,
заховані (посаджені!) глибоко,
невидимі із зовні, бо слова,
о, вони без сумніву чудові,
але все, що йде назовні
убогі нариси опуклостей і граней
пісний, як спора сонний, код.
Ще є, кажуть, творчість, та хто,
у яснім розумі, насмілиться творити?
Кремсати соціальне тіло вплетене у Тетіс?
Бурмотіти те, що прийнято проводити хвилиною мовчання?

Якщо осліп у печері Платона, як повернути зір[ок]?
ні в пізду, ні в красну армію.
pustomytnyk: (Default)
надіслали мені електронний переклад „Подорож до центру Землі“ Верна. Загалом, я не шанувальник старої фантастики. Можливо колись почитаю.
pustomytnyk: (Default)
якийсь російськомовний чувак попросив мене написати слова з пісні. Я не міг зрозуміти чому мене, а тоді побачив, що я колись лайкнув відео.

„Это очень красивая песня.

...прекрасная песня. Так правильнее. Спасибо.“

пісня )

Я загулив і побачив, що авторку поезії я недавно вже цитував. Це Катерина Міхаліцина (Оніщук), перекладачка „Сильмариліон“а.
pustomytnyk: (Default)
...„вчора мені подумалось, що життя схоже на той відтинок часу, між оголошенням конференції і нею самою - постійно здається, що часу ще вдосталь, але є така чудова штука, як дедлайн - і якщо конференцію організовуєш не ти, бажано до того дедлайну мати готову статтю і підготовану доповідь. так і в житті - до певного віку варто пройти певні віхи і зреалізувати себе хоч у чомусь, бо потім буде пізно (якщо, звіно, бог не твій близький родич, або ти не тримаєш його міцно за його хіпстерську борідку). хто не встиг - той запіздивсь і доведеться шукати винних. винною неодмінно виявиться держава, яко найстрашніший із всіх левіафанів, батьки і їхнє жлобство, котрийсь з партнерів чи й всі, начальник etc. жити нам всім судилось не по п'ятсот років і незабаром ми почнемо у тому переконуватись, коли частішатимуть некрологи на стінах наших знайомих, котрі несподівано з'являтимуться, замість малозмістовних постів. зайдеш отак зранку до когось на сторіночку, а там не перепости з 'тьомного уголка', а рестінпіси від його друзів. але то буде не так скоро. поки всі не напостять весільні фото, фото з дітьми та фото на фоні авто чи екзотичних пейзажів готельних басейнів туреччини і болгарії - все буде більш-менш в стилі п'ятиста. але ви так дуже з тим не тягніть - якщо давно комусь не писали чи не дзвонили, а дуже хочеться, то напишіть і подзвоніть вже, бо хто-зна... і я напишу за компанію, разом воно якось не так страшно.

може, вже запізно, але ти все ж посади дерева з апельсинами. хто його знає, як воно буде, а апельсини я люблю.“
pustomytnyk: (Default)
„Mortality salience is the awareness by an individual that his or her death is inevitable.“

http://forio.com/simulate/simulation/mbean/death-probability-calculator
або
https://www.ssa.gov/oact/STATS/table4c6.html

щоб застосувати для України, грубо можна віднімати 7-13 років.

тож, що видно? Видно, що я б особливо нічого не планував на після 50-60 років. Тобто я можу планувати життя ще на 25 років вперед, не беручи особливо до уваги ймовірність смерти. Не багато й не мало.
pustomytnyk: (Default)
„хай завжди в скрушну мить у шпарину історії прослизає слушна людина й хай чинить слушні речі“

розказував він багато. Про роботу редактором, про мовні розваги, про історію, про життьові пригоди. Головно таки про мови.

King

потім я думав: що мені з цим усім робити, з моїми емоціями?
pustomytnyk: (Default)
Rigor Mortis (2013) — надіявся, що буде якийсь трепетняк або принаймні бойовичок, а там крім кількох цікавих сцен взагалі-взагалі порожньо.

Межа (Fringe) — науково-фантастичний серіял, хоч нічогісінько наукового там нема. В дитинстві мені, може, сподобалося б.

Grimgar of Fantasy and Ash (Hai to Gensō no Gurimugaru, 2016) — короткий мультсеріял. Якісний, занадто повільний, гарна промальовка, гарна боївка.

Чарівники (The Magicians, від 2015) — дві серії, про ду́рку і про дім з привидами, дуже сподобались. Головна сюжетна лінія прикольна, але все решта це якісь дуже тупі проблеми стосунків персонажів, і це суттєво псує враження.
Page generated Sep. 23rd, 2017 09:56 pm
Powered by Dreamwidth Studios